ساحل رضا رویگری در دورهمی مهران مدیری پولدارترین

ساحل: رضا رویگری در دورهمی مهران مدیری پولدارترین رضا رویگری تلویزیون تلویزیون دستمال برنامه بازیگر ایرانی ازدواج

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کم کردن سهم آپارتمان‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی از معاملات

به دنبال رشد منفی معاملات مسکن در سه منطقه مصرفی ۲، ۴ و ۵ پایتخت کشور عزیزمان ایران طی اردیبهشت، سهم آپارتمان‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومانی نیز از معاملات ثبت شد

کم کردن سهم آپارتمان‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی از معاملات

کم کردن سهم آپارتمان های ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی از معاملات

عبارات مهم : ایران

به دنبال رشد منفی معاملات مسکن در سه منطقه مصرفی ۲، ۴ و ۵ پایتخت کشور عزیزمان ایران طی اردیبهشت، سهم آپارتمان های ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومانی نیز از معاملات ثبت شده است کم کردن یافت.

به گزارش دنیای اقتصاد، به رغم اینکه حضور منزل اولی ها در جریان بازگشت رونق معاملات در بازار مسکن تقویت شده است هست، ولی سهم منزل های متناسب با بودجه بسیاری منزل اولی ها از معاملات تحت تاثیر زیاد کردن قیمت مسکن روند نزولی یافته هست. واسطه های ملکی عنوان می کنند بودجه اغلب منزل اولی ها در بازار مسکن رقمی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان هست. بودجه کسانی که در مناطق جنوبی و نیز بافت های فرسوده پایتخت کشور عزیزمان ایران خرید می کنند، زیر ۳۰۰ میلیون تومان و بودجه کسانی که قصد خرید مسکن در مناطق مصرفی پرمتقاضی در شرق و غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران را دارند بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان است ولی در این بین قدرت خرید اغلب منزل اولی ها بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان برآورد می شود.

در حالی که سهم منزل های در این محدوده قیمتی در اردیبهشت سال گذشته بیش از ۱۵ درصد بود، اردیبهشت امسال معاملات این گروه از آپارتمان ها به حدود ۱۲ درصد تنزل یافته هست. علت مهم این عنوان نوسان افزایشی قیمت مسکن به خاص در ۶ ماه اخیر است که موجب شد میانگین قیمت مسکن زیاد کردن یافته و در نتیجه یافتن ملک ایده آل در این بازه قیمتی جهت منزل اولی ها سخت شود. آنها در بازار کنونی ناگزیر هستند سراغ املاک ارزان تر از بودجه واقعی خود بروند؛ چراکه امکان تقویت قدرت خود را ندارند یا اگر امکان دریافت تسهیلات تازه یا تقویت قدرت خرید خود به هر روش دیگری را داشته باشند، منزل های با قیمت بیش از ۴۰۰ میلیون تومان را گزینش می کنند.

کم کردن سهم آپارتمان‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی از معاملات

در واقع این عده با افزودن به بودجه خود تلاش می کنند منزل ایده آلی را که از ابتدا قصد داشتند با بودجه کمتر تملک کنند بیابند و به بهای بالاتری خریداری کنند. میانگین قیمت مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران در اردیبهشت سال گذشته حدود ۵/ ۴ میلیون تومان بود که اکنون به مرز ۶ میلیون تومان رسیده و تحت تاثیر همین زیاد کردن قیمت، میان منزل ایده آل منزل اولی ها که سال گذشته در وقت سپرده گذاری در صندوق بعد انداز مسکن یکم مد نظر داشتند، با آنچه اکنون امکان خرید آن را دارند، فاصله قابل توجهی هست. در این بین با توجه به ثبت بیشترین رشد قیمت مسکن در مناطق ۴ و ۵، این مناطق که قبلا مقصد مهم منزل اولی ها و حاوی فایل ها قیمت میانگین زیادی بود، اکنون صرفا مقصد کسانی است که می توانند به هر قیمت ممکن، بودجه خود را نسبت به آنچه از ابتدا آینده نگری کرده بودند، قدری زیاد کردن دهند.

واژه های کلیدی: ایران | میلیون | میلیونی | اردیبهشت | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz